26. – 30. 6. se v Olomouci konala olympiáda dětí a mládeže. Tým orientačních běžců z Libereckého kraje soutěž krajů vyhrál. Erik Heczko se stal druhým nejúspěšnějším sportovcem celé olympiády ze sportovců z našeho kraje. Vyhrál sprint, krátkou trať i sprintové štafety. Další hvězdou orientačních běžců z Libereckého kraje byla Matilda Tomášková. Ta vyhrála krátkou trať a sprintové štafety, ve sprintu skončila druhá. Dvě medaile si odvezl Matěj Šebelka, byl 3. na krátké trati a zvítězil ve sprintové štafetě. Bára Chrástová má zlato ze sprintové štafety, šesté místo ze sprintu i krátké trati.

V kategorii mladší žáků na velké pódium na krátké trati dosáhl Jáchym Horáček 4. místem a Anežka Lischková 5. místem. Ve sprintu byl Jáchym 14.. Anežka doběhla 15..

Vítek Lamač doběhl ve sprintu 7. a na krátké trati byl 11..

Maruška Pechová byla 12. na krátké trati a 10. ve sprintu.