Norské zhodnocení
23.7.2016 – doplnění 3Drerun
Jak jen začít? Bylo to velké, skvělé, mokré, norské, kamarádské … Přívlastků by mohlo být spousty, většina se shodla, že to byla jedna z nejlepších akcí našeho SCM/TSM. A my doufáme, že i dost přínosná v další o-kariéře našich dorostenců.
Na soustředění do Kristiansandu (1.-12.7.2016) jsme se vydali v pátek večer autobusem společnosti Jan Ouhrabka.
Cesta přes Německo a Dánsko relativně uběhla, do Norska jsme se dostali přes trajekt, kteří bohužel někteří přečkali na záchodě. Po příjezdu nás už vítali norští přátelé, které jsme znali z velikonočního soustředění. Naším domovem se stala klubovna jejich oddílu, někteří spali v badmintonové hale asi 2 km odsud. Odpolední program byl volný, někdo šel do města, jiný spal, pár jedinců to nemohlo vydržet a šlo se proběhnout do místních hvozdů. Celý týden jsme se snažili po večerech i rozebírat a analyzovat postupy.
Nedělní dopoledne (3.7.) bylo určené pro seznámení terénu, běhali jsme nedaleko klubovny na místních pevných kontrolách.3Drerun: zde Někteří objevili moc pěkná místa na trati, takže oběd vzali do batohu a vyrazili do polední relax přímo pod (slavný) Holmenkolenn.
Nedělní odpolední trénink byl na druhém okraji Kristiansandu, scorelauf na 40 min na sprintové mapě téměř všichni stihli. 3Drerun: zde. Další den nás konečně čekala pravá norská divočina: bažiny, skoro žádné cesty, velmi těžká podložka. 2 náročné okruhy ukázaly naší fyzickou i mapovou připravenost.3Drerun: dopoledne, odpoledne long, odpoledne short.
Mezi tréninky nás Norové pohostili výborným obědem v místní škole v přírodě.
Úterní dopolední trénink byl zase ve zcela jiném terénu. Viditelnost byla horší, nicméně běžecká podložka se zlepšila. Někteří terén přirovnávali ke Slovinsku a prý „máme čekat něco podobného při závodech“. Ty nás čekají na konci týdne. Odpoledne většina z nás poprvé vyzkoušela systém Emit. Běžel se místní tréninkový závod Summer cup (výsledky, 3Drerun) v relativně jednodušším terénu na místní poměry.
Ve středu nás čekal trochu netypický den, nejspíše vrchol celého soustředění. Celý den probíhal na ostrově Bragdøya, kam jsme se dojeli lodí. Dopoledne nás čekal trénink ve dvojicích, kteří běželi spolu a snažili se na trati porazit konkurenční dvojici na jiném okruhu.
Po tréninku nám naši norští parťáci nachystali velkou grilovačku přímo na pláži.
Moc jsme si pochutnali, někteří pak odpočívali, plavali, jezdili na loďkách a jedna skupinka šla s Jackem, norským šéfem, na ryby. Nikdo to moc nečekal, ale výlov byl velmi úspěšný! Okolo 60 kousků makrel byl výsledek expedice.
Před odjezdem byl na programu ještě „Crazy-O“ – běhalo se ve skupinkách po 2 ostrovech, částečně se muselo i plavat.
Poté již přesun na pevninu, nákup surovin a večeře byla tentokrát jasná:
Ve čtvrtek ráno jsme si odběhli sprint v areálu místní univerzity a pak již nás čekaly závody Sørlandsgaloppen 2016. Zajímavé terény okořenily naší norskou přípravu. Ukázaly srovnání s norskou konkurencí, v některkých případech jsme si nevedli vůbec špatně. Celé závody byly zaměřené na dorostence a juniory, proto naši závodníci často nosili GPS a byli komentátorem velmi sledovaní. Závody jsme si v sobotu zpestřili návštěvou místní obrovské ZOO nebo spíše zábavném parku.
Soustředění bylo zakončené pondělním posledním tréninkem a pak domů. Ale nikomu se moc nechtělo. Moc se nám tu líbilo a doufáme, že to nebyl poslední zájezd do této mekky orientačního běhu. Moc děkujeme celému KOKu za jejich skvělou přípravu našeho soustředění.
Mapky a GPS analýzy budou následovat.
Sørlandsgaloppen 2016 – průběžné info
Právě probíhají vícedenní závody Sørlandsgaloppen 2016 v Norsku. Níže jsou k dispozici informace k závodu, které budou průběžně aktualizovány.
- Stránka závodu na Eventoru
- Pokyny 1. etapa – sprint
- Pokyny 2.-4. etapa
3. etapa
- Výsledky
Gratulujeme Domče Pachnerové k 2. místu a Markétce Pavlíkové k 3. místu!
V první desítce se v příslušných kategoriích umístili Matěj Burda, Alenka Neradová, Pavel Pachner, Káťa Kašková, Tomáš Dlabaja, Dan Wolf, Rose Riby, Kája Staňová. - Celkové průběžné výsledky po 3. etapě
- Trimex Cup – Bodové hodnocení po 3. etapě
- GPS tracking D17-20
(Lucie Roškotová, Šárka Knížková, Šárka Sokolářová, Lída Hudská) - GPS tracking H17-20
(Honza Šmaus, Vojta Melichar, Vít Koštejn, Marda Novotnej) - Startovka
2. etapa
- Výsledky
Gratulujeme Domče Pachnerové k 1. místu Danu Pavlovcovi k 2. místu!
V první desítce se v příslušných kategoriích umístili Dan Wolf, Markétka Pavlíková, Pavel Pachner, Káťa Kašková, Lucka Nováková, Matěj Burda, Tomáš Dlabaja, Anička Budská. - Celkové průběžné výsledky po 2. etapě
- Trimex Cup – Bodové hodnocení po 2. etapě
Ve vedení v kategorii H15-16 zůstává Dan Pavlovec! - GPS tracking D15-16
(Kačka Dolejší, Rose Riby, Markétka Pavlíková) - GPS tracking H15-16
(Daník Pavlovec, Petr Melichar, Kuba Bílý, Martin Adamec, Tonda Šmaus) - Startovka
1. etapa
- Výsledky
Gratulujeme Domče Pachnerové k 1. místu!
V první desítce se v příslušných kategoriích umístili Ondra Budský, Pavel Pachner, Káťa Kašková, Tomáš Dlabaja, Vít Koštejn, Dan Pavlovec, Markétka Pavlíková. - Trimex Cup – Bodové hodnocení po 1. etapě
Do čela bodovací soutěže se dostala Lucka Janoušková v kategorii D17-20 a Dan Pavlovec v kategorii H15-16! V následující etapě oba poběží ve speciálním dresu leadera tabulky. - GPS tracking D13-14
(Anička Budská) - Startovka
Seznam GPS
http://eventor.orientering.no/Documents/Event/10845/2/GPS-enheter-per-l-per-per-dag-1—3
1. etapa:
- Anna Budská
2. etapa:
- Kačka Dolejší
- Rose Riby
- Markétka Pavlíková
- Daník Pavlovec
- Petr Melichar
- Kuba Bílý
- Martin Adamec
- Tonda Šmaus
3. etapa:
- Lucie Roškotová
- Šárka Knížková
- Šárka Sokolářová
- Lída Hudská
- Honza Šmaus
- Vojta Melichar
- Vít Koštejn
- Mára Novotný
Náhledy map jednotlivých etap
http://sg2016.no/her-er-kartene-det-skal-l%C3%B8pes-p%C3%A5-i-sg-2016